1996 01 Curborough 21/4/96 01 Roy Lane 4.0 Pilbeam-Judd MP58/09 26.84
02 Patrick Wood 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFZ/R MP58-4 27.44
03 Bill Bristow 2.5 Ralt-Hart/Beattie RT36-969 28.10
04 Antony Lane 3.5 Gould/Ralt-Judd CV RT37 28.26
05 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 28.37
06 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 28.47
07 Peter Harper 2.5 Vision-Hart/Beattie V2H 28.59
08 Russ Pickering 2.5 Ralt-Hart/Beattie RT36-969 28.63
09 Malcolm Orme 2.8 Pilbeam-Hart MP57-2 28.74
10 John Moulds 2.0 Pilbeam-Vauxhall/QED MP62/10 28.83
11 John Fellows 4.7 Wraith-Rover SD1 JE91 29.28
12 Roy Millbank 2.0 Pilbeam-Vauxhall/QED MP62/03 30.18
1996 02 Ingliston 11/5/96 01 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 74.46
02 John Garnett 3.5 Pilbeam-Cosworth DFR MP58-05 78.49
03 Andrew Houston 2.0t Reynard-Ford/Cosworth 88D 80.78
04 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 80.82
05 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 81.58
06 Bev Fawkes 3.4 Reliant-Cosworth/Swindon GAA Scimitar SE6 101.15
Alan Newton 3.5 Pilbeam-Cosworth DFR MP58/05 Rtd
1996 03 Jurby 19/5/96 01 Bill Bristow 2.5 Ralt-Hart/Beattie RT36-969 118.16
02 Russ Pickering 2.5 Ralt-Hart/Beattie RT36-969 126.11
03 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 131.14
04 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 137.41
05 Bev Fawkes 3.4 Reliant-Cosworth/Swindon GAA Scimitar SE6 142.19
06 Sue Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 154.05
07 Steve Graves 1.1t Daihatsu Charade GTi 164.54
Glyn Sketchley 1.0 Megapin-Yamaha CFM93/02/09 DNF
1996 04 Colerne 27/5/96 01 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 61.40
02 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 63.60
03 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 65.42
04 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 66.60
05 Bill Bristow 2.5 Ralt-Hart/Beattie RT36-969 67.05
06 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 68.38
07 Russ Pickering 2.5 Ralt-Hart/Beattie RT36-969 69.44
08 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 70.02
09 Roy Millbank 2.0 Pilbeam-Vauxhall/QED MP62/03 70.46
10 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 72.81
Antony Lane 3.5 Gould/Ralt-Judd CV RT37 DNS
John Chalmers 3.5 Gould/Ralt-Judd CV RT37 DNS
1996 05 Pembrey 8/6/96 01 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 71.11
02 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 73.46
03 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 73.77
04 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 76.77
05 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 77.18
06 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 77.20
07 John Garnett 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 77.51
08 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 82.79
09 Amanda Furby 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 83.69
10 Keith Walker 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 86.93
11 Bev Fawkes 3.4 Reliant-Cosworth/Swindon GAA Scimitar SE6 91.77
12 Tony Brown 4.2 TVR Cerbera AJP 96.82
1996 06 Aintree 29/6/96 01 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 39.92
02 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 40.64
03 Alan Newton 3.5 Pilbeam-Cosworth DFR MP58/05 41.78
04 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 41.96
05 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 41.96
06 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 42.11
07 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 43.06
08 Keith Walker 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 44.48
09 John Payne 2.0 Lant-Ford BDG RT4 RR-83-02 45.72
10 Roy Millbank 2.0 Pilbeam-Vauxhall/QED MP62/03 46.04
11 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 46.67
12 Amanda Furby 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 47.16
1996 07 3 Sisters 30/6/96 01 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 38.08
02 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 39.46
03 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 39.47
04 Alan Newton 3.5 Pilbeam-Cosworth DFR MP58/05 40.05
05 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 40.19
06 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 40.24
07 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 41.16
08 Dave Bancroft 1.1 OMS-Yamaha 17/90 41.55
09 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 42.20
10 Roy Millbank 2.0 Pilbeam-Vauxhall/QED MP62/03 42.45
11 Keith Walker 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 42.95
12 John Payne 2.0 Lant-Ford BDG RT4 RR-83-02 44.00
1996 08 MIRA 13/7/96 01 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 40.44
02 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 41.29
03 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 41.78
04 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 42.06
05 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 42.59
06 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 43.10
07 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 44.58
08 Keith Walker 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 44.58
09 Amanda Furby 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 45.86
10 Dave Bancroft 1.1 OMS-Yamaha 17/90 46.07
11 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 47.67
Graham Priaulx 4.0 Pilbeam-Cosworth/J&F DFL MP58/03 DNS
1996 09 Kirkistown 26/7/96 01 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 99.73
02 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 103.78
03 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 104.42
04 Laurence Martin 3.3 Reynard-Cosworth DFL 88D-014 104.83
05 Michael Beattie 2.0 Vision-Vauxhall V87/92SS 106.16
06 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 106.71
07 Bev Fawkes 3.4 Reliant-Cosworth/Swindon GAA Scimitar SE6 124.58
08 Robert Morgan 2.0 Ford Escort RS 129.98
09 Paul Parker 3.4 Reliant-Cosworth/Swindon GAA Scimitar SE6 135.48
10 Sue Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 135.48
No Other Runners
1996 10 Croft 10/8/96 01 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 56.03
02 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 56.74
03 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 57.23
04 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 57.63
05 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 58.80
06 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 60.85
07 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 61.91
08 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 66.02
09 Bev Fawkes 3.4 Reliant-Cosworth/Swindon GAA Scimitar SE6 69.35
10 Sue Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 78.61
No Other Runners
1996 11 Curborough 26/8/96 01 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 34.08
02 Bill Bristow 2.5 Ralt-Hart/Beattie RT36-969 34.18
03 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 34.48
04 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 35.09
05 Malcolm Orme 2.8 Pilbeam-Hart/Beattie MP57-2 35.12
06 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 35.65
07 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 36.44
08 Mike McDonald 1.4 OMS-Suzuki SF 36.53
09 Roy Smith 1.0 Jedi-Triumph Daytona Mk4/045 37.49
10 Dave Bancroft 1.1 OMS-Yamaha 17/90 37.74
11 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 38.48
Keith Walker 3.5 ATOL-Judd/Connaught EV 95S1 DNS
1996 12 Aintree 21/9/96 01 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 38.90
02 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 39.07
03 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 39.33
04 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 41.27
05 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 42.42
06 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 42.51
07 Paul Parker 6.2 Royale-Chevrolet/Laffey RP42 45.44
08 John Payne 2.0 Lant-Ford BDG RT4 RR-83-02 45.60
09 Richard Prosser 2.0 March-Vauxhall 792-21 46.07
10 Dave Bancroft 1.1 OMS-Yamaha 17/90 46.81
11 Bev Fawkes 3.4 Reliant-Cosworth/Swindon GAA Scimitar SE6 48.19
12 Sue Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 54.40
1996 13 3 Sisters 6/10/96 01 Roger Kilty 3.5 Pilbeam-Cosworth/L&P DFR MP47 45.64
02 Dave Cutcliffe 2.0 Van Diemen-Ford BDG DC93M 45.93
03 Peter Griffiths 2.0 Chevron-Millington B47-79-08 46.65
04 John Moulds 2.8 Pilbeam-Hart/L&P MP62-12 46.88
05 Chris Hill 3.5 Lola-Cosworth DFR T90/50 47.17
06 John Garnett 3.5 Lola-Judd/Merlin CV T90/50-HU28 47.23
07 David Render 2.8 Pilbeam-Hart MP43-2 47.80
08 Tony Marsh 4.0 Roman-Cosworth/Merlin DFL IV 48.22
09 Dave Bancroft 1.1 OMS-Yamaha 17/90 48.22
10 Carl Amos 3.5 Reynard-Cosworth/Gardner DFV 89D 49.36
11 John Payne 2.0 Lant-Ford BDG RT4 RR-83-02 49.44
Paul Stoodley 2.5 March-Hart/Connaught 782-12 DNS